24.2. – Společnost ESA logistika uvedla do provozu kamion ve speciálním designu projektu MAAPPI, který pomáhá dětem s poruchou autistického spektra. Za projektem stojí příběh Matěje Hoška s tímto handicapem, jehož koníčkem je kreslení dopravních map. Polep kamionové soupravy vychází z jedné z Matějových map, doplněné o loga projektu MAAPPI a ESA logistiky. Soupravu již můžete potkat na našich silnicích i v blízkém zahraničí.
Aktuálně
24.2. – Loni Bonett prodal na 40 stanicích více než 13 milionů m3 stlačeného zemního plynu pro dopravu, čímž znovu překonal svůj rekord. Na celkovém objemu prodaného CNG v Česku se podílí více než 15 procenty. Letos se chce Bonett vedle budování sítě na CNG zaměřit i na biometan a LNG.
24.2. – V Praze bylo podepsáno Memorandum o vzájemné spolupráci s cílem konverze Nákladového nádraží Praha – Žižkov. Svým podpisem jej stvrdili ministr kultury Lubomír Zaorálek, primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib, starosta Městské části Praha 3 Jiří Ptáček, generální ředitel Národního filmového archivu Michal Bregant, za Sekyra Group předseda představenstva Luděk Sekyra a místopředseda představenstva Leoš Anderle, za České dráhy předseda představenstva Václav Nebeský a člen představenstva Petr Pavelec a za Žižkov Station Development předseda představenstva Leoš Anderle a místopředseda představenstva Petr Král.
24.2. – Rakouské úřady ohlásily obnovení železničního spojení s Itálií přes Brennerský průsmyk. Stalo se tak poté, co zde v neděli večer přerušily osobní železniční dopravu kvůli podezření na koronavirus u dvou cestujících ve vlaku z Benátek do Mnichova. Testy ale v obou případech podezření nepotvrdily, uvedla agentura AFP.
„Poplach je odvolán, testy u dvou podezření skončily negativním výsledkem,“ uvedlo rakouské ministerstvo vnitra. Rakouské dráhy ÖBB následně ohlásily, že úřední uzavření tratě přes Brenner bylo zrušeno. Dnes mají vlaky jezdit podle jízdního řádu.
24.2. – Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) bude letos proti plánům o 20 miliard Kč vyšší, instituce bude mít k dispozici asi 107 miliard Kč. V diskuzním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl ministr dopravy Karel Havlíček. Loni měl SFDI, z něhož je financována třeba výstavba dálnic, rozpočet původně okolo 86 miliard Kč, v průběhu roku se výdaje zvýšily na zhruba 101 miliard Kč. Karel Havlíček chce také posílit pravomoci výkonného výboru a dozorčí rady fondu
24.2. – Ministerstvo dopravy změní od 1. března organizační strukturu. Nově bude mít pět oddělených sekcí, vznikne navíc odbor pro vodní dopravu. Reorganizaci schválila vláda, uvedl ministr dopravy Karel Havlíček. Ministerstvo nyní připravuje výběrová řízení na pozice čtyř náměstků pro jednotlivé sekce, pátý úsek spadá po státního tajemníka.
21.2. – Po zimní přestávce se na brněnskou dálnici D1 postupně vracejí dělníci a stroje. V sobotu 22. února začnou přípravné práce u sjezdu na Benešov na 21. kilometru. V noci ze soboty 29. února na neděli 1. března dojde k noční demolici dvou dálničních nadjezdů u Humpolce. Práce na dalších úsecích budou zahájeny v průběhu března a dubna, celkem se bude najednou pracovat až na 71 kilometrech dálnice mezi Mirošovicemi a Kývalkou.
21.2. – Developer průmyslových a logistických nemovitostí P3 Logistic Parks přebírá od společnosti Arvato Services průmyslovou halu o rozloze 10 000 m2, ke které lze následně na přilehlém pozemku přistavět dalších 17 000 m2. Nový logistický areál P3 Prague D6 svou dopravní dostupností z Prahy, Kladna, a díky blízkosti dálnice D6 i z Karlových Varů nebo Lipska vhodně doplňuje portfolio parků P3 v širším okolí Prahy.
21.2. – Německý kartelový úřad schválil plánované spojení německého leteckého přepravce Condor s polskými aerolinkami LOT. Condor patřil zkrachovalé cestovní kanceláři Thomas Cook. Spojení firem Condor a LOT podle úřadu nebude mít negativní dopad na hospodářskou soutěž. Proti fúzi se nicméně nadále staví někteří věřitelé společnosti Condor a konkurenti, napsala agentura DPA.
21.2. – Jihočeský kraj požádá ministerstvo dopravy, aby zavedlo mýtné na silnici I/22. Kraj zjistil z měření provozu v lednu a únoru na I/20, kde již mýtné od letošního ledna je, a I/22, že doprava na nezpoplatněných úsecích stoupla proti měření z podzimu 2019 o desetinu. Někteří řidiči totiž zřejmě zpoplatněnou silnici I/20 objíždějí. Požadavek ministerstvu pošle kraj do měsíce. Předtím chce ještě o spolupráci požádat Plzeňský kraj, jehož územím část silnice I/22 vede. Včera to řekl krajský radní pro dopravu Jiří Švec.